Partly Cloudy

13°C

Lefkoşa

Partly Cloudy

Humidity: 76%

Wind: 27.36 km/h

   
Haftanın Hutbesi
Veren El İle Alan Eli Buluşturuyoruz...
HAC KESİN KAYIT ÜCRETLERİ!
   

HAC KESİN KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR

KKTC’den 2018 yılında Hacca gidecek hacı adaylarının kesin kayıt işlemlerini TC Lefkoşa Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliğine şahsen yapmaları gerekmektedir. Kesin kayıt işlemleri 01 Mart 2018 tarihinde başlamış olup 30 Mart 2018 Cuma günü saat 17:00’de sona erecektir. Kayıtlarımız kontenjanla sınırlıdır. Hacı adaylarımızın herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için işlemlerini son güne bırakmamaları tavsiye olunur.

KKTC’de gerçekleştirilecek 2018 Hac Organizasyonu, daha önceki yıllarda olduğu gibi TC Diyanet İşleri Başkanlığı imkânlarıyla yapılmaktadır. Hac Organizasyonunun her aşaması TC Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından KKTC şartlarına uygun olarak planlanmaktadır. Bu planlama dâhilinde hacı adaylarımıza rehberlik, irşâd, iâşe, otel konaklama, sağlık ve ulaşım gibi hizmetler sunulmaktadır.

Hac kesin kayıtlarını yaptırmak için adayların 20 Şubat 2019 tarihine kadar geçerlilik süresi olan TC Pasaportu ile Din Hizmetleri Müşavirliğimize müracaat etmeleri gerekmektedir. Hac Organizasyonu ve kayıtlarla ilgili geniş bilgi Müşavirliğimiz tarafından verilmektedir.

Hac ibadetini tek başına gerçekleştirmeye sağlığı elverişli olmayanların kayıtları, uzun süreli hava ve kara yolculuğu yapmaya sağlık açısından bir engelinin bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alacakları (en az üç doktorlu) sağlık kurulu raporu ile birlikte kendilerine hac ibadeti süresince refakat edecek bir yakınını da kayıt yaptırmaları halinde mümkün olacaktır.

Hac Organizasyonunda 2017 yılından itibaren değişikliğe gidilerek 2, 3 veya 4 kişinin aynı odada kalabileceği şekilde “Oda Tercihli Konaklama Türü” ne geçilmiştir. Hacı adayları, kalacağı oda tercihini kendisi belirlemekte ve hac ücretleri bu tercihlere göre değişiklik arz etmektedir.

Hac Ücretleri için TIKLAYINIZ>>>

Saygılarımızla kamuoyuna duyurulur.

İrtibat için adres ve telefonlar:

Şehit Şener Enver Sk. No:22 Kızılbaş, Lefkoşa

0 392 229 22 20

0 548 855 33 23

0 548 864 19 66

   

   

***DUYURU***

KKTC'den 2019 Yılında Hacca gidecek olan Hacı adaylarımızın 10 Şubat 2020 tarihine kadar geçerlilik süreleri olan T.C. Pasaportlarını Müşavirliğimize teslim etmeleri gerekmektedir.   

   
cblogo.png
Diyanet Radyo nebi diniyayin
   

Yönetici Girişi